Moto Mikołaje już w garażach…

I tak oto doczekaliśmy tego magicznego dnia, w którym spełniają się najskrytsze marzenia! Dziś zapewne siądziecie do stołu wigilijnego ze swoimi najbliższymi – rodziną i przyjaciółmi. Chcielibyśmy z tej okazji, życzyć Wam wszystkiego najlepszego, ciepła rodzinnego, dużo miłości, a przede wszystkim radości i szczęścia! Nabierzcie dużo energii – niech ten świąteczny czas zaczaruje Was, niech magia Świąt towarzyszy Wam przez cały przyszły rok, a blask Wigilijnej Gwiazdki zawsze przyświeca swoim radosnym światłem. Życzymy Wam tego z całego serca – dziękujemy, że byliście z nami w tym roku i do zobaczenia w przyszłym – 2020!

Parada Moto Mikołajów 2019

Pierwsze dni każdego grudnia to tradycyjnie przejazd Moto Mikołajów przez nasze miasto. Kolejny raz odwiedziliśmy dzieci w Samodzielnym Publicznym Specjalistycznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej „Zdroje”. Zbiórka na Wałach Chrobrego w Szczecinie zaczęła się od godziny 11:00, z każdą minutą przybywało motocykli, quadów, skuterów – a przede wszystkim motocyklistów w przebraniach św. Mikołaja. Jak tradycja i obyczaj nakazuje w samo południe w asyście szczecińskiej Policji oraz mieszkańców ruszyła nasza parada w miasto! Dziękujemy wszystkim motocyklistom za liczne przybycie, dziękujemy sponsorom za pomoc w organizacji wyjazdu. Dziękujemy też mieszkańcom naszego miasta za wszystkie uśmiechy pozdrowienia – a przede wszystkim za wyrozumiałość podczas przejazdu naszej kolumny przez miasto. Poniżej przedstawiamy kilka linków, w których lokalne media wspomniały o naszej akcji:

https://radioszczecin.pl/1,398209,mikolaje-na-motocyklach-opanowali-ulice-szczecin?fbclid=IwAR2h0rDm2ttPqME42bdtCTBGE3liQn3pfz6Ual3Fpc4dg28IOcmD8g-NjZo

https://szczecin.tvp.pl/45676945/motomikolaje-nie-zawodza-tradycyjnie-odwiedzili-malych-pacjentow-szpitala-zdroje

https://szczecin.naszemiasto.pl/tag/motomikolaje-2019

https://gs24.pl/motomikolaje-2019-kolejna-taka-akcja-motocyklisci-przywiezli-prezenty-do-szpitala-w-zdrojach-zdjecia-wideo/ar/c1-14639703

Moto Mikołaje mają jeszcze w tym roku kilka wyjazdów zaplanowanych!
Do zobaczenia na kolejnej paradzie za rok!

Wszyscy gramy dla Ciecha!

Stowarzyszenie Motocykliści dla dzieci ogłasza, że 10 sierpnia na plaży jeziora Miedwie będzie głośno, wesoło, rock&roll zaleje Wasze serca i pójdzie daleko w toń jeziora! A wszystko w akompaniamencie motocykli i dobrej zabawy! Tak będziemy wspierać naszego kolegę Ciecha w walce z rakiem!

Jeśli lubicie motocykle, rock&roll’a to jest to impreza dla Was!
Na scenie przy Molo na plaży zagrają dla Was między innymi:
Message on the Pevement
Divers
Julia Gelert
Bestial
Kuzyn Zenka
Rockasta
i inni…
Oczywiście nie zabraknie zimnego piwka, grilla czy ogniska ? do białego rana!

Wjazd na imprezę i pole namiotowe, parking dla motocykli – bezpłatnie !!! Cały dochód z imprezy przeznaczony zostanie na leczenie Artura!

„Szczęście to jedyna rzecz, która się mnoży, jeśli się ją dzieli”
Albert Schweitzer

Artur potrzebuje naszej i Waszej pomocy…

Cześć!
Mam ma imię Artur, zapewne bardziej znacie mnie, jako Ciechu. Zapewne nieraz widzieliśmy się na Wałach Chrobrego w Szczecinie, na pewno nie raz mieliśmy okazję siedzieć wspólnie przy jednym stole na zlocie, czy przy innej motocyklowej okazji. Patrząc w przeszłość, widzę wiele wspomnień, wielu ludzi, którzy byli zawsze wokół mnie, ludzi z pozytywnym nastawieniem do pracy, życia, codzienności… Dziś myśl o przeszłości dodaje mi sił w walce z chrzęstniako – mięsakiem. To rzadka odmiana raka tkanek miękkich. Jestem po trepanacji czaszki i usunięciu guza na mózgu. W najbliższym czasie czeka mnie usunięcie części biodra i leczenie protonowe w Niemczech, które jest dość kosztowne. Koszt takiego zabiegu, to aż 30 tysięcy Euro, ale daje mi on szanse na to, żeby przeżyć i podjąć rehabilitację. Nasz NFZ niestety nie prowadzi tego typu specjalistycznej terapii, dlatego czeka mnie wizyta w wyspecjalizowanej klinice. Pomimo wysiłków, nie jesteśmy jednak z moją Kasią w stanie zorganizować takiej dużej kwoty na leczenie i rehabilitację. Życie zmusiło, aby poprosić Was o pomoc. Dziś liczy się każda godzina i każda złotówka. Życie potrafi zmienić się z dnia nadzień… Wczoraj marzysz o nowym samochodzie, motocyklu, domu… Następnego dnia świat się wali, z nimi codzienne marzenia zmieniają się w pragnienie tego, co dla Was wszystkich jest zwykłą codziennością – chciałbym żyć. Wspaniale będzie już po wszystkim, odwiedzić Wały Chrobrego o własnych siłach, na dwóch kołach, postawić motocykl na stopce, jak zawsze, przywitać się z Wami i wiedzieć, że nie muszę martwić się o to, co będzie jutro… Razem możemy wygrać moje życie… Pomożecie ?

Wpłat można dokonywać na specjalnie utworzone dla mnie i udostępnione przez Stowarzyszenie Motocykliści dla Dzieci subkonto:

mBank
05 1140 2004 0000 3802 7885 5384

Stowarzyszenie Motocykliści dla Dzieci
ul. Szczawiowa 64
70-010 Szczecin

Gramy dla Hani!

Kolejne dziecko potrzebuje naszej pomocy – organizujemy wielki festyn, na którym będziemy zbierać fundusze na leczenie małej Hani! Szczegóły imprezy, zbiórki znajdziecie na naszej stronie facebook: Kliknij TU!

Mam lizaka dla dzieciaka :) Dzień Dziecka!

Pamiętasz, ten czas, kiedy byłeś dzieckiem ?
Kiedy długo oczekiwane po zimie słońce pozwoliło Ci wyciągnąć wreszcie BMXa z piwnicy i mogłeś udawać, że jeździsz motocyklem 🙂
Kiedy czekałeś, aż wreszcie zagoją się i przestaną boleć pozdzierane po pierwszych kraksach na dwóch kółkach kolana 😉
Pamiętasz, jak wtedy niewiele było potrzebne, żeby sprawić Ci radość ? Jak bardzo lubiłeś niespodzianki i ile z nich pamiętasz do dziś ? 🙂
Jak niesamowite było zawsze to, kiedy ktoś niespodziewanie miło Cię zaskoczył ? 😉
Kiedy czekałeś na dzień dziecka, urodziny i na upominek, który dostaniesz ?
Wyobraź sobie, że masz poniżej dziesięciu lat… Spacerujesz z opiekunami po mieście.
Słońce świeci, idziecie z punktu A do punktu B a dorośli cierpliwie czekają, aż Twoje drobne nóżki nadążą za ich wyciągniętym krokiem…
Nagle podjeżdżają motocykle – specjalnie dla Ciebie się zatrzymują i dostajesz słodki upominek, rozmowa, może zdjęcie… Hmmm… 

Moto Zające 2018

Moto-Zające 2018!!!

Tylko w pierwszy dzień czeka na nas blisko 400 podopiecznych kilkudziesięciu świetlic Towarzystwo Przyjaciół Dzieci.
Jak co roku po hucznym rozpoczęciu sezonu z Dealer BMW Bońkowscy oraz Inter Motors Szczecin, zapraszamy wszystkich na wspólne przejażdżki, podczas których odwiedzimy blisko sześciuset podopiecznych z placówek, które co roku wspieramy naszą obecnością. Najmłodsi i ci trochę starsi już szykują się na przybycie motocyklistów.

Szczegółowy plan wyjazdów wygląda następująco:
14.04.2018r. (sobota) – w dwóch miejscach zbiorą się dzieci z kilkudziesięciu placówek – zbiórka o godzinie 10:30 na Wałach Chrobrego. Następnie o godzinie 11:00 ruszamy do Stargardu, gdzie łączymy siły na dawnym, znanym wszystkim Statoil, z naszymi stargardzkimi kolegami.
O 11:45 jedziemy do Suchania. Tam odwiedzamy pierwszą dużą grupę podopiecznych, którym wręczymy słodkie paczki i przewieziemy „na plecaku”.
Poinformowano nas, że na kierowców jednośladów czekają kanapeczki, koreczki i słodkie rarytasy 😉 Z Suchania wyjeżdżamy około godziny 13:30. Po przejechaniu dwunastu kilometrów, docieramy do Dobrzan a tam kolejna duża grupa młodych miłośników jednośladów.
Po koreczkach i kanapeczkach z Suchania, będziemy ugoszczeni prawdziwą grochówką i pysznymi domowymi ciastami 🙂

15.04.2018r. (niedziela) – zbieramy się o godzinie 10:15 na Wałach. O 10:45 ruszamy na Wzgórze Hetmańskie, gdzie podobnie, jak w niedzielę, zjadą się dzieci z kilku szczecińskich placówek TPD 🙂

17.04.2018r. (wtorek) – zbieramy się o godzinie 10:30 na Wałach oczywiście 😉 Ruszamy o 10:45 do SOSW Tanowo.
Tam po wręczeniu paczek i przejażdżce, zapłonie ognisko, na którym będzie można przyrządzić kiełbaskę 😉

Zapraszamy wszystkich do pomocy a przy okazji na wspólne przejażdżki, miło i pożytecznie spędzony czas 🙂

Do zobaczenia !!!

Rozpoczęcie sezonu motocyklowego 2018

 

Kolejny raz rozpoczynamy sezon motocyklowy w doborowym towarzystwie! Do grona organizatorów dołączył Inter Motors Oddział Szczecin i Stargard. Logistykę i wsparcie techniczne zapewnia BMW Bońkowscy i BMW Motorrad Szczecin. Jak zwykle możecie liczyć na wyśmienitą zabawę, wesołe konkursy motocyklowe oraz coś do zjedzenia na ciepło. Zapraszamy Was do Barlinka  – Ośrodek Wypoczynkowy Janowo – miła sceneria, fajna droga dojazdowa oraz najlepsze towarzystwo! Do zobaczenia w Barlinku!

Zamkowa Noc Balowa powraca!

Lutowe noce nie należą do najprzyjemniejszych, ale jest taka jedna noc, gdy wszystko jest inne. Kiedy wiatr wygładzi ostatnią leniwą falę na Odrze, kiedy cienie ścian zaczną znikać w blasku tarczy księcia, pośród zamkowych murów – niemych świadków historii naszego miasta, zaczyna się dziać coś niesamowitego! W blasku czujnych fleszy, radosnych jupiterów i wszechobecnych reflektorów zaczynają się schodzić goście – wyjątkowi, niecodzienni. Szlachetne serca, które potrafią dostrzec to co zakryte przed oczami większości ludzi skupionych na własnej drodze, swoim wyłącznym „ja”. Kiedy już ucichnie echo kroków ostatnich gości na zamkowym dziedzińcu, gdy wszyscy schowają się przed zimnem w salach, gdy rozbrzmi muzyka porywając wszystkich do tańca, gdy ciepło strawy zacznie mieszać się z wybornymi napojami, gdy serca rozpoczną bić w rytm szalonych melodii – zaczynają zabawę do białego rana. Nie ma znaczenia ile Twoje oczy widziały wschodów słońca, nie ma znaczenia czy do pracy jedziesz motocyklem, tramwajem czy samochodem. Ważne jest to, że pomagasz – a to jest właśnie wyjątkowa okazja aby pomóc. Bilet jest cegiełką na Stowarzyszenie – możesz mieć swój udział w Moto Mikołajach, Moto Zającach i wielu wielu innych akcjach organizowanych dla dzieci. Zapraszamy serdecznie, przyłącz się do nas, zaproś przyjaciół – podziel się szczęściem, radością i zabawą!

Bilety można zamawiać telefonicznie lub emailem na adres biuro@motocykliscidladzieci.pl – o rezerwacji miejsca decyduje potwierdzenie przelewu u skarbnika stowarzyszenia –  Idali Jarosz.